Styl

Moda kołem się toczy, to jasne. Style pojawiają się, znikają i ponownie powracają po paru latach.

Dekada lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku to, w kwestii spodni moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w dziewiątej dekadzie dwudziestego wieku. Ponownie ostatnio tu i ówdzie można zobaczyć ten styl.

W szóstej dekadzie ubiegłego wieku popularne były nader ciasne i nieco zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Stanowiła część stylu zwanego slim, charakteryzującego się również przylegającymi marynarkami.

W latach czterdziestych zeszłego wieku popularne były bardzo obfite marynarki i wielce szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku i w kolejnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Czwarta dekada ubiegłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Taka tendencja wróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia znów widać ten trend.

https://dantex-moda.pl