Na co zwrócić uwagę i czego wymagać przy wyborze agencji SEO

Od wielu już lat najpotężniejszym źródłem wejść na strony WWW jest wyszukiwarka Google. Wytwarza ona przeciętnie około 70-90% wejść. Należy wspomnieć, iż jest to ruch bardzo pożyteczny, albowiem internauta wchodzi na stronę internetową która znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania na frazę, która go interesuje. Jeżeli wpisał on w pasek wyszukiwania frazę “tanie laptopy” to jest wielkie prawdopodobieństwo, iż planuje takowy produkt zakupić. Takich osób jest bardzo dużo. Jeśli sprzedajesz tanie laptopy i posiadasz sklep internetowy na pierwszej stronie wyników na tą frazę (najlepiej pierwsza trójka), na twoją stronę będzie wchodziło bardzo dużo osób które, chcą kupić tani laptop.

Niewątpliwie w przypadku mocno komercyjnych fraz chętnych którzy chcą być wysoko w wynikach wyszukiwania jest bardzo dużo. Trzeba dysponować przede wszystkim wiedzą aby osiągnąć pozycję w top10 na daną frazę w wyszukiwarce Google. Poza tym potrzebny jest czas i odpowiednie zasoby software’owe, sprzętowe i sieciowe. Jeżeli nie jesteś ekspertem w dziedzinie pozycjonowania to oczywiście możesz wziąć się za pozycjonowanie twojej strony internetowej na trudną frazę, lecz zajmie to bardzo dużo czasu i środków. Wiedzę zdobywa się w dużej mierze w tej dziedzinie poprzez doświadczenie, uzyskiwane między innymi przez prowadzenie testów. W takiej sytuacji lepiej skorzystać z oferty specjalisty. Może to być freelancer lub agencja SEO. Będzie szybciej i taniej.

W jaki sposób szukać agencji SEO

Na rynku działa multum firm parających się pozycjonowaniem witryn WWW w wyszukiwarce Google. Którą wybrać? Jak szukać odpowiedniej agencji?

Przede wszystkim powinno się dotrzeć do opinii klientów lub byłych klientów takich agencji. Takowych opinii można szukać na forach internetowych. Można też zrobić sobie listę agencji na bazie wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google a potem szukać opinii na temat agencji z tej listy. Sama wysoka pozycja w Google nie stanowi wystarczającej rekomendacji, chociaż świadczy o możliwościach danej agencji SEO. Jednakże przypuszczalnie jest dużo agencji, które nie są na pierwszej stronie w Google a wykonują dobrą robotę. Jeżeli chodzi o opinie w Internecie, i to dotyczy jakiejkolwiek branży, nie tylko SEO, trzeba starać się odróżnić opinie prawdziwe od tak zwanej szeptanki.

Czego wymagać od agencji SEO

Jeżeli wytypujemy jedną lub więcej agencji SEO, należy już od nich samych dowiedzieć się nieco więcej. Dobrze, ażeby agencja zaprezentowała swoje możliwości jeżeli chodzi o pozycjonowanie na konkretnych przykładach. W przypadku firm z pierwszej strony Google to może być zbędne. Pozycja w pierwszej dziesiątce na frazę taką jak “pozycjonowanie stron” świadczy o wysokich umiejętnościach pozycjonowania stron WWW.

Agencja SEO powinna zapewnić klarowną umowę, której głównym założeniem jest temat pozycji w wyszukiwarce Google na konkretne frazy. Celem może to być po prostu wzrost pozycji, może to być osiągniecie konkretnego przedziału na konkretną frazę lub frazy. Ważne, aby zobowiązania agencji nie były enigmatyczne i rozmyte.

Należy oczekiwać analizy naszej strony WWW i zaprezentowania ewentualnych wynikających z niej poprawek optymalizacyjnych, analizy witryn WWW konkurencji, prezentacji planu realnych działań, jeżeli chodzi o tworzenie profilu linków, udostępnienia monitoringu pozycji.

agencja pozycjonowania stron

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *