Jak oszacować koszt zbudowania domu?

Bez powodu na to, jak precyzyjny lub zorientowany na szczegóły jesteś na etapach planowania, musisz pamiętać, że może wejść do nieoczekiwanego przekroczenia kosztów. Bezpieczną praktyką jest odłożenie około 10 lub choćby 15% na nieprzewidziane wydatki, by mieć pewność, iż masz pieniądze na pokrycie wszelkich przekroczeń.

Istnieje dużo czynników, które działają na koszty budowy domu, a oszacowanie kosztów może być niełatwym zadaniem.

Najszybszym sposobem oszacowania kosztów budowy domu jest znalezienie podobnych domów w okolicy, które są taki sam ogólny wygląd i rozmiar jak ten, który chcesz zbudować. Następnie weź cenę sprzedaży pomniejszoną o koszt gruntu, a otrzymasz zgrubne i szybkie oszacowanie kosztów budowy. Nie stanowi toż oczywiście nauka ścisła, ale przestrzegając tej podstawowej zasady, będziesz w stanie uzyskać przybliżone oszacowanie.

Jeśli dom, z którym porównujesz, został zbudowany parę lat temu, to powinieneś uwzględnić koszt aprecjacji ze względu na wzrost kosztów robocizny i materiałów o 2 do 5% w skali roku.

Możesz samemu policzyć koszt wszystkich materiałów i elementów. Na tej stronie uzyskasz informacje na temat oferty klejów budowlanych: sklep z klejami przemysłowymi.

Na koszty budowy domu dodatkowo wpływa charakterystyka wnętrza domu. Załóżmy że chcesz całkowicie umeblowaną piwnicę i dom, to już zrobi kolosalną różnicę.. Należy to uwzględnić w kosztorysie.

Innym sposobem jest skorzystanie z usług firmy budowlanej. Jeśli wskażesz im typ domu, który Cię interesuje, powinni być w stanie szybko oszacować. Zwykle, ze względu na naukę i doświadczenie, ich oszacowanie że stanowić niezwykle zbliżone do rzeczywistego kosztu budowy.

A jeśli dom, który planujesz zbudować, różni się od tego, jaki jest już zbudowany w Twojej okolicy? Tutaj jest wskazówka. Przejdź do trybu online i wpisz terminy plany domów lub plany domów. Znajdziesz wiele witryn, które oferują tysiące planów domów. Możesz wyszukiwać według typu, rozmiaru, liczby pokoi itp., A za niedużą cenę możesz pobrać plan. Następnie poproś przyjazną firmę budowlaną o wycenę.

Jeszcze innym sposobem jest użycie zestawów do budowy domu. Ponownie przejdź do trybu online i wpisz zestawy do budowy domu. Istnieje mnóstwo firm oferujących zestawy do budowy domu, które mają wszystko (z wyjątkiem robocizny), czego potrzebujesz do budowy domu. Następnie poproś firmę budowlaną o wycenę kosztów robocizny. Koszty robocizny stanowią znaczną część kosztów budowy naszego domu, a jeżeli masz doświadczenie, użycie zestawu do budowy domu i samodzielne zbudowanie go może znacząco obniżyć oszacowanie.

Koszty budowy domu nierzadko mogą być bardzo trudne do ustalenia. Ale jeśli zastosujesz niektóre z opisanych powyżej metod, będąc prostymi i zorientowanymi na szczegóły, będziesz w bycie ogromnie dokładnie oszacować koszty budowy własnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *