Montaż gontów – przygotowanie dachu

Jeśli używasz tych samych desek dachowych bez ich wymiany, naprawdę powinieneś sprawdzić każdą z nich, żeby upewnić się, iż żadna z nich nie wymaga wymiany. Upewnij się, że każde są dobrze przymocowane, aby zapobiec uszkodzeniu okładziny lub gontów. Musisz również upewnić się, iż nie posiada żadnych śmieci, bowiem to i może spowodować uszkodzenie nowego dachu. Upewnij się, że z dachu nie wystają żadne gwoździe ani inne przedmioty.

Odwiedź witrynę internetową:  http://festal.pl/dachowka/malowanie-dachowki/.

Zainstalować okapnik wokół końców okapów dachu. Pamiętaj, aby używać ocynkowanych gwoździ, żeby nie rdzewiały podczas deszczu. Dodając krawędź okapnika do górnej części dachu, zainstaluj w ten tenże sposób, ale żeby była dobra, musi ona przychodzić na pozostałą krawędź okapnika. Jeśli potrzebujesz wykonać jakiekolwiek połączenia, albowiem długość okapnika nie jest wystarczająco długa, żeby zmieścić się na całej długości okapu, po prostu nałóż na siebie dwa elementy i zgnij aluminium na miejsce.

Nałóż filc na parę cali i całkowicie zakryj jedną stronę dachu. Aby zainstalować wywietrznik dachowy w tym miejscu, należy wyciąć niewielką część dachu po obu stronach szczytu, praktycznie na całej długości dachu. Teraz przykryj pozostałą stronę dachu filcem, a także zakryj utworzony przez ciebie otwór wentylacyjny. To zostanie przycięte później. Zakończyłeś już przygotowanie dachu przed zamontowaniem gontów dachowych a jesteś zdolny do pokrycia dachu gontem.

Montaż gontów że być trudnym zadaniem a nie należy go podejmować, jeśli nie wiesz, co robisz. Ważne jest, by upewnić się, iż wykonałeś odpowiednie przygotowanie dachu przed zainstalowaniem gontów dachowych, w innym razie ryzykujesz integralność nowego dachu. Źle przygotowany dach może szybko doprowadzić do dziur i pęknięć, które z kolei doprowadzą do nieszczelnego dachu. Oczywiście pierwszą częścią przygotowania dachu przed montażem gontów jest zerwanie ładowni lub uszkodzonych gontów, które wymieniasz. Chociaż możliwe jest pozostawienie ich włączonych, jeśli wykazują jakiekolwiek oznaki uszkodzenia lub zużycia, należy je wymienić, jak tylko jest więc możliwe.

Dekarstwo to szczególne zajęcie, które specjalizuje się w montażu pokryć dachowych a także  restauracji pokryć dachów.

Praca ta liczy na zadbaniu o atrakcyjny wygląd dachów, a także zapewnieniu ochrony przed żywioły i pogoda przyrostowa. 

Obecnie w Polsce odnawia sie wiele domów i jest zapotrzebowanie na prace dekarzy.

Szczególne warunki, w których te specjalizują się rzemieślnicy i kobiety wykonują pokrycia dachowe, a gonty spełniają określone przepisy budowlane oraz przeciwpożarowe oraz standardy architektoniczne krajów, miast lub województw, w których praca jest wykonywana.

Co więcej, nauka dekarstwa, podobnie jak praca rzemieślnicza elektryków i hydraulików, wymaga

konkretna wiedza oraz umiejętności, które pragną być wykonane i wypełnione poprawnie, w innym razie

dachy mogą stanowić zagrożenie dla osób mieszkających w domu. Naprawianie dziur i popękanego drewna przed odpowiednim przykryciem dachu dachówką gontową jest tegoż przykładem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *