Minerały – konieczne dla kości, narządów i tkanek

Minerały są tak samo istotne jak witaminy, jeżeli chodzi o ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie. Bowiem wszystkie czynności enzymatyczne w organizmie wymagają minerałów, bez nich organizm nie byłby w stanie używać witamin i innych składników odżywczych. Wapń, magnez, chrom, żelazo, selen i cynk to raptem kilka z wielu minerałów niezbędnych do zachowania zdrowia.

Korzyści

– utrzymuje zdrowe kości, narządy i tkanki

– reguluje napięcie mięśniowe

– pomaga w tworzeniu kości i krwinek

Zajrzyj:Skleroterapia we Wrocławiu

Od lat rynek suplementów jest zdominowany przez witaminy, ale witaminy i aminokwasy są bezużyteczne bez minerałów, bowiem wszystkie działania enzymów obejmują minerały. Minerały dla zdrowych kości, narządów i tkanek są potrzebne do utrzymania delikatnej równowagi płynów komórkowych, do tworzenia kości i komórek krwi, do zapewnienia elektrochemicznej aktywności nerwów oraz do regulacji napięcia i aktywności mięśni (w tym mięśni narządów, takich jak serce, żołądek) , wątroba itp.)

Minerały działają jako katalizatory wielu reakcji biologicznych w organizmie, w tym reakcji mięśni, przekazywania informacji przez układ nerwowy, produkcji hormonów, trawienia i wykorzystania składników odżywczych w pożywieniu.

Minerały są przechowywane przede wszystkim w kościach i tkance mięśniowej, więc istnieje możliwość wystąpienia toksyczności. Ryzyko toksyczności wzrasta, kiedy jeden wyizolowany minerał jest spożywany bez żadnych wspomagających kofaktorów odżywczych. Takie sytuacje toksyczności mineralnej są dość rzadkie, albowiem poziomy toksyczności kumulują się wyłącznie wtedy, gdy znaczne przedawkowania utrzymują się przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *