Lawenda – bajkowa roślina

 Jakie czynniki sprawiły, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim urodne kwiaty, które są źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, i ci, którym życie utrudniają przykre skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach skórnych.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się rewelacyjnie sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są świetnym dodatkiem do potraw mięsnych, ich obecność nierzadko uwzględniają również przepisy na zupy i potrawy z ryb. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin wywodzących się z regionu Morza Śródziemnego. Obecnie jej uprawy spotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła ogromną popularność jako roślina lecznicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *