Dobre na zdrowie i odchudzanie – afrykańskie mango

Jednym ze komponentów które czynią z Afrtykańskiego mango roślinę prozdrowotną a jednocześnie wspierającą w odchudzaniu sa polifenole. Są to związki o działaniu silnie antyoksydacyjnym. Polifenole powodują spalanie nagromadzonego w organizmie tłuszczu.

Afrykańskie drzewo mango wzrasta w lasach tropikalnych Afryki. Roślina jest również uprawiane w gospodarstwach w środkowej i zachodniej części kontynentu. Afrykańskie drzewo wzrasta od 10 do 40 m wysokości. Ciemnozielone liście są gęste. Drzewo osiąga dojrzałość i zaczyna kwitnienie w wieku od 10 do 15 lat.

Wiele badań wskazuje na ewentualne wykorzystanie przemysłowe Afrykańskiego Mango w fabrykacji żywności, kosmetyków oraz produktów farmaceutycznych.

Właściwości

Badania nad Afrykańskim mango wykazały korzystnedziałanie w walce z cukrzycą i otyłością, a także właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbólowe oraz przeciwutleniające.

Działanie antybólowe

Roślina wykazuje także właściwości znieczulające.

Działanie antyoksydacyjne

Opisywana roslina ma przeciwutleniające.

Działanie przeciwbakteryjne

Liście drzewa i korzenie przejawiają oddziaływanie przeciwbakteryjne.

Roślina może być pomocna w walce z cukrzycą

Badania na zwierzętach wykazały właściwości obniżające stężenia glukozy co ma znaczenie w walce z cukrzycą,
Badania kliniczne wykazały obniżenie u pacjentów glukozy we krwi.

Otyłość
Afrykańskie mango posiada właściwości odchudzające.

Skład

Nasiona są dobrym źródłem składników odżywczych, zawierających witaminy i minerały, takie jak wapń, magnez, potas, sód, fosfor i żelazo.

Afrykańskie mango jest popularnym środkiem na odchudzanie. Pomaga także w wypadkach gdy tracenie masy idzie bardzo opornie.


https://maxisuplementy.pl/african-mango-opinie-i-efekty/