Domy modułowe w USA

Wraz ze wzrostem cen nieruchomości wielu Amerykanów szuka alternatywnych opcji domu. Domy modułowe są jedną z popularnych opcji mieszkaniowych w przystępnej cenie.

Domy modułowe

Domy modułowe stanowią prawie 8% całej sprzedaży nowych domów w USA, z czego prawie 43 000 zbudowano w samym 2004 roku. Obecnie na północnym wschodzie 10% budowanych domów jest modułowych. To przede wszystkim stany Karolina Północna, Michigan i Nowy Jork stanowią najpopularniejsze lokalizacje budownictwa modułowego.

Domy modułowe są produkowane fabrycznie w kilku sekcjach. Środowisko fabryczne pozwala na ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i aktami wandalizmu podczas budowy. Szybkość procesu znacznie obniża również koszty budowy. Mimo że te domy są budowane fabrycznie, istnieje możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb.

Zazwyczaj domy modułowe kupuje się za pośrednictwem budowniczego modułowego. Po zatwierdzeniu planów pięter i opcji zatwierdzona przez państwo strona trzecia sprawdza plany, aby zagwarantować, że są zgodne z kodeksem stanu, w którym zostaną zbudowane. Ponadto niezależna agencja kontrolna posiadająca licencję państwową przeprowadza inspekcje w zakładzie podczas produkcji i montażu domu. W międzyczasie lokalny budowniczy kładzie fundament pod dom.

Po wyprodukowaniu sekcje domu są wysyłane na miejsce na ciężarówkach z platformą i podnoszone na fundament za pomocą dźwigu. Budowa może zająć zaledwie jeden dzień. Ostateczne zakończenie może wymagać kolejnych kilku tygodni. Cały proces, od pierwszego zamówienia do wprowadzenia się, trwa zwykle około 90 dni, w porównaniu do domów budowanych na miejscu, które mogą potrzebować od sześciu miesięcy do roku.

Szacuje się, że właściciel domu może zaoszczędzić do 25% na swoim domu, przechodząc w modułowość. To spora oszczędność.

https://asbud.com/mieszkania/