Ważne kwestie tyczące makijażu

Wybór barwy podkładu.

Zamierzając uzyskać jak najbardziej naturalny rezultat, należy dużą wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem wykorzystajmy poniższe wskazówki, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny rodzaj. Wyodrębniamy trzy zasadnicze rodzaje cery. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zwykle jest ich kilka albo kilkanaście do wyboru, stąd każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz powinnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednak już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej są one w tonacji żółtej. Świetnie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie wyeksponują niedoskonałości naszej cery.

Makijaż brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany rejon  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go właściwie wykonywać? Zamiast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka czyni specjalistę. A ten rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na niełatwy. W rzeczywistości, gdy już opanujesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu jedynie kilku minut – i to choćby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na owe szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za parę minut musisz wyjść do pracy lub na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz nauczyć się zaznaczać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże zanim rozpoczniesz nabywanie i próbowanie owych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest natomiast tak dużo. Ciężko stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i stwierdzić, która technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Sprawdź również różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się jedynie do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie dużo lepszy rezultat osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *