Powracające trendy mody

Moda zmienna jest, to naturalne. Style pojawiają się, znikają i ponownie powracają po kilku latach.

Na przykład lata siedemdziesiąte zeszłego stulecia to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony wróciła w dziewiątej dekadzie zeszłego wieku. Znowu ostatnio tu i ówdzie można zobaczyć ten krój.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku modne były bardzo obcisłe i nieco zbyt krótkie spodnie. Ta moda znowu powróciła w ostatnich latach. Była częścią stylu tytułowanego slim, który charakteryzował się również nieobszernymi marynarkami.

W latach czterdziestych ubiegłego wieku modne były nader obszerne marynarki i bardzo szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w osiemdziesiątych latach zeszłego wieku i w kolejnej dekadzie. Jednakże spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Owa moda powróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych naszego stulecia znowu widać ten styl.

https://litfashion.pl